مایل بودن فرنگی نقاشی انگلیس انگلیسی

مایل بودن: فرنگی نقاشی انگلیس انگلیسی انگلیسی نویسنده معروف اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شهادت می‌دهم آقای هاشمیاز قتل‌های زنجیره‌ای مبرا بود / دری نجف آبادی

آیت ا… قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک و نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری هست

شهادت می‌دهم آقای هاشمیاز قتل‌های زنجیره‌ای مبرا بود / دری نجف آبادی

دری نجف آبادی:شهادت می دهم آقای هاشمیاز قتل های زنجیره ای مبرا بود

عبارات مهم : سیاسی

آیت ا… هاشمی تا آخر پای رهبری ایستادند

آیت ا… قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک و نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری هست. وی نماینده مجلس دوم، مجلس چهارم و مجلس پنجم، نماینده مجلس خبرگان رهبری و جهت مدتی وزیر اطلاعات در دولت اول اصلاحات و نیز دادستان کل کشور بود.

شهادت می‌دهم آقای هاشمیاز قتل‌های زنجیره‌ای مبرا بود / دری نجف آبادی

او خاطرات زیادی از آیت ا… هاشمی دارد و درگفت وگو با «فارس» تاکید کرده که بسیاری از اتهامات به هاشمی بی اساس بوده هست. بخشی از این گفت وگو را در ادامه می خوانید.

اشاره داشتید که مرحوم هاشمی از روحیه تعامل خوبی با گروه های متفاوت برخوردار بودند، یکی از دوره هایی که ایشان مورد هجمه های سنگینی واقع شد دوره دوم خرداد است و انتقادات زیادی از سوی اصلاح طلبان به آقای هاشمی وارد می شد ولی ایشان تلاش داشتند با سعه صدر با بعضی جریانات رادیکال برخورد کنند و همان وقت عنوان اعتدال را در برابر رادیکالیسم اصلاحات مطرح کردند، علت این مساله در آن وقت به نظر شما چه بود؟

بازخوانی این سیر جریانی کار بسیار درستی هست، بعضی افراد افراطی و دست نشاندگان تندروها در آن وقت سم پاشی های مختلفی علیه آقای هاشمی رفسنجانی انجام دادند و در این خصوص به انتشار کتاب و نوشتن مقالات در روزنامه ها پرداختند و روزنامه جامعه یا… را علیه مرحوم هاشمی فعال کردند و در این روزنامه های زنجیره ای از ایشان به عنوان عالیجناب سرخپوش نام برده و با نقدهای تند وی را مورد هجمه قرار دادند.

آیت ا… قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک و نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری هست

ماهیت این جریان بعد از 20 سال کاملا روشن شده است هست، البته بعضی افراد نیز نقد دلسوزانه داشتند و آقای هاشمی واقعا نقدپذیر بود ولی عده ای از افراد بی ظرفیت، بی هویت و کم شخصیت جهت متهم کردن و لوث کردن مرحوم هاشمی از هیچ حرف نامناسبی علیه ایشان دریغ نکردند. آنها با شرکت دهی درونی یا ارتباط با بیگانگان در این زمینه فعال بودند و بعدها نیز سر از آخور بیگانگان درآوردند. به نظرم دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی باید آن را بررسی و بگویند آیا یک جریان علیه یک فرد تا این حد جوسازی و تهمت پراکنی کرد. البته هیچ کس خالی از نقد نیست، ولی خدمات آقای هاشمی در برابر نقدهای مخرب را چطور می توان پاسخ داد.

یک مورد دیگر هم راجع به روزنامه های زنجیره ای اصلاحات و کتاب عالیجناب سرخپوش بود که هجمه های شدیدی را علیه آقای هاشمی مطرح کردند، ولی بعد از آن همین جریان اصلاح طلب به هاشمی لقب «امیرکبیر» داد، این چرخش به خاطر عوض کردن مواضع آقای هاشمی بوده یا جریان برابر دچار عوض کردن شد؟

چند اصل را اگر نگاه کنیم در پاسخ به این پرسش موثر هست، آقای هاشمی فرد متدینی بود، ایشان نمی خواست کاری علی رغم دین و شرع انجام دهد، یک وقت فردی سیاسی کار است و به دنبال بازی سیاسی خود می رود، دومین توصیه این است آقای هاشمی عاشق امام بود و سوم اینکه ایشان تا آخر پای ولایت فقیه و رهبری ایستادند و در آخرین هفته عمرشان هم تاکید داشتند که هیچ کس جهت ایشان آیت ا… خامنه ای نمی شود، این را باعلاقه می گفت و قبول داشت.

شهادت می‌دهم آقای هاشمیاز قتل‌های زنجیره‌ای مبرا بود / دری نجف آبادی

یک جلسه خبرگان خدمت مقام معظم رهبری بودند، بعد از اتمام جلسه به مقام معظم رهبری گفته بودند از لحاظ شرعی خود را مقید به اطاعت از ولی فقیه می دانم و تاکید کرده بودند شاید نظر دیگری داشته باشم ولی هنگامی که ولی فقیه نظری داد تابع نظر او هستم و حجت بر من تمام هست. آقای هاشمی به شهدا، امام و مقام معظم رهبری وفادار بود و نمی خواست وارد بازی سیاسی شود، افراد دیگر هم نباید از این پرسشها سوءاستفاده کنند، آقای هاشمی فردی است که بیشترین کتک را در ساواک و کمیته ضدخرابکاری خورده هست. اگر ایشان از اعتدال هم سخن گفته این اعتدال مفهوم خاص خود را دارد، مگر امام و رهبری غیر از اعتدال چیزی گفته اند و می گویند؟

آقای محمد هاشمی اخیرا در گفت وگویی که با فارس داشتند تاکید کردند که حتی روح برادرم از قتل های زنجیره ای خبر نداشت.

واقعا همین طور بود، من نمی خواستم این را بگویم ولی اخیرا یکی از فرزند های وزارت اطلاعات که آن وقت هم متعرض ما می شد، مصاحبه مفصلی انجام داده و گفته روح مقام معظم رهبری و هاشمی صددرصد از این عنوان مبراست، به وزارت هم ارتباطی نداشت، 5-4 نفر بیرون نشسته و جهت خود تصمیمی گرفتند، ولی این عنوان سیاسی شد و پیگیری آن باید طبق مقررات انجام می گرفت و هیچ حرفی در این نیست. به هرحال بنده شهادت می دهم که آقای هاشمی مبرا بود و در این قضیه وزیر اطلاعات را هم دور زدند (خنده)، این کارها بسیار غلط بود و من تاکنون هم این طور نگفته بودم.

آیت ا… قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک و نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری هست

البته در بحث قتل های زنجیره ای عنوان سعید امامی هنوز در ابهام هست، اینکه خودکشی کرد یا کشته شد همچنان مطرح می شود.

من اصلا نمی دانم و وارد هم نمی شوم، جهت بررسی این پرسشها باید مسئولان ذی ربط را دعوت کنید.

شهادت می‌دهم آقای هاشمیاز قتل‌های زنجیره‌ای مبرا بود / دری نجف آبادی

واژه های کلیدی: سیاسی | زنجیره | محمد هاشمی | هاشمی رفسنجانی | مقام معظم رهبری | مجلس خبرگان رهبری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs